Ділове листування
Андрей Сидоров, Андрей Сидоров 2 березня, 2021

Існує велика кількість правил і норм сучасної ділової переписки, незнання яких може зіпсувати відносини з колегами або потенційними партнерами. Пропонуємо вашій увазі найпоширеніші помилки, які допускаються при написанні ділового листа.

Відсутність привітання. Якщо ви пишете діловий лист, значить, вам щось потрібно від адресата. Для того, щоб проявити ввічливість і дати зрозуміти віртуальному співрозмовнику, що ви поважаєте його, обов'язково почніть лист із привітання.

Використання недоречних шаблонів, фонів, шрифтів і підписів. Для робочого листування найкраще застосовувати спеціально розроблені поштові шаблони, так як це дуже зручно і істотно заощаджує час. Вони налаштовуються швидко, просто і позбавляють від необхідності кожного разу продумувати оформлення листа.

Тема листа. Коли ви пишете діловий лист, не забувайте вказувати тему у відповідному рядку. Це полегшить процес. По-перше, одержувач відразу зрозуміє, про що піде мова в листі, а по-друге, зможе без проблем знайти його серед десятка інших, якщо раптом виникне така необхідність.

Скорочення і односкладові відповіді. Діловий лист - це не повідомлення другу в соціальних мережах. Тому уникайте формулювань типу: «Ок», «Спс», «Прив» і так далі.

Використання клавіші Caps lock. Не варто зловживати великими літерами і виділяти за їх допомогою слова, на які варто звернути пильну увагу. В інтернеті це до сих пір символізує крик, гнів, обурення та інші не зовсім приємні для співрозмовника емоції. Нікому не подобається, коли на нього підвищують голос, нехай навіть в листі і таким чином. Ділове листування - зручний і потужний інструмент роботи, використовуйте його правильно і результат не змусить себе чекати!

Андрей Сидоров, Андрей Сидоров 2 березня, 2021
15 хвилин